Кошик покупця
червона ікра

Як відрізнити натуральну червону ікру від штучної?

Червона ікра – досить дорогий делікатес. Традиційно ним заведено ласувати в новорічні свята, під час святкування вагомих дат: днів народження, весільних урочистостей, різних ювілеїв. Нікому не хочеться зіпсувати враження від свята підробкою. Тому багато українців вдаються до питання, як відрізнити натуральну ікру від штучної.

Цього року 100 г ікри до новорічного столу в середньому обійдеться у 300 гривень і більше. Купувати її краще в офіційного виробника, а не з рук на невідомих сторінках-одноденках в інтернеті. «Підпільна» продукція, можливо, дасть змогу заощадити, але майже у 100% випадків вона буде неякісною або несправжньою. Крім того, в її складі можуть бути небезпечні консерванти. Під час купівлі в роздрібній мережі також варто приділяти увагу певним показникам. Як відрізнити натуральну червону ікру від штучної в торговельній мережі? Розберімося разом.

Купівля в магазині

Окрім впізнаваної бляшаної банки зеленого кольору, на прилавках представлено величезний вибір цього делікатесу в найрізноманітнішому пакуванні – від пластику до скла. Найкраще приділяти увагу продукції, розфасованій у скляну тару, де добре видно саму ікру. Ознакою якості є відсутність зайвої рідини, здоровий червоно-оранжевий колір, цілі ікринки.

Варто орієнтуватися не тільки на пакування, а на характеристики продукту та репутацію виробника, торгової марки. Купувати слід тільки продукти відомих брендів. Відповідаючи на запитання, як відрізнити натуральну червону ікру від ненатуральної, треба звернути увагу на цінник. Натуральна продукція не може коштувати дешево.

Якщо ціна за стограмову баночку менша, ніж 200 гривень, слід насторожитися. Найкраще вимагати у продавця документи, що підтверджують якість та походження товару. В разі їх відсутності від покупки краще відмовитися.

Перевірка в домашніх умовах

Перш ніж вживати делікатес у їжу, слід дізнатися, як перевірити, натуральна червона ікра чи ні. Для цього потрібно звернути увагу на такі показники:

  • запах;
  • зовнішній вигляд;
  • консистенцію.

Як дізнатися, натуральна ікра чи ні? Слід принюхатися. Справжній продукт має приємний, яскраво виражений рибний аромат. Штучний пахне або дуже слабо, або має запах специфічного, не рибного характеру. Якщо всі ікринки абсолютно одного кольору, яскраво-помаранчевого чи жовтого з червонуватим відтінком, без «оченят», однакового розміру, це вказує на їхнє штучне походження.

Як ще перевірити, натуральна ікра чи ні? Можна скористатися окропом. Якщо кілька ікринок залити невеликою кількістю киплячої води, білок звернеться. Внаслідок цього вода помутніє, в ній утворяться пластівці сіро-білого відтінку. Для штучного продукту характерна поява на поверхні води жирних плям. Прозорість рідини залишиться на незмінному рівні.

Другий спосіб передбачає використання перекису водню. Під час контакту з цією рідиною ікринка природного походження побіліє, ненатуральна – не змінить колір.

Знаючи, як відрізнити штучну ікру від натуральної, можна виключити ймовірність появи на столі неякісного продукту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *