Кошик покупця
чорна ікра

Рибопосадковий матеріал осетрових: особливості та специфіка застосування в аквакультурі

Вирощування сибірського осетра, бестера, стерляді й інших подібних видів залежить від використання малька високої якості. Для розвитку галузі потрібне виробництво життєстійкого матеріалу, який відповідав би потребам розплідників. Адже в господарствах для вирощування осетрових передбачено різні за складом акваторії. На роботу рибних заводів впливають багато чинників. Найважливіші – чисельність, здатність до виживання, продуктивність. Досягти ефективності власникам рибних господарств можливо за вирощування мальків у відповідних умовах та ущільнення посадок. Має значення і контроль популяції на різних етапах життєдіяльності риби.

Способи вирощування рибопосадкового матеріалу

Технологія штучного відтворення реалізується двома методами – басейновим і ставковим. Перший передбачає вирощування мальків у басейні протягом 55 діб. За цей час вони стають готові до переселення у відкриті водойми. Економічність – основна перевага басейнового методу. Якщо застосовувати в подібних умовах рибопосадковий матеріал, осетер:

  • постійно знаходиться під контролем;
  • Утримується у великих кількостях на незначній території;
  • потребує малих витрат води.

Зміна технологічних характеристик води дає змогу керувати вирощуванням. Але обмеженість водойми негативно впливає на розвиток нервової системи поголів’я та знижує адаптивну здатність під час переселення.

Ставковий метод передбачає вирощування риби від вільного ембріона до покатної стадії. У водойму поміщають садки з передличинками на 1,5-2 місяці. Перевага полягає у вирощуванні посадкового матеріалу вищої якості порівняно з басейновим методом. Однак рибоводи втрачають контроль над поголів’ям після викльову.

Технології вирощування та догляду за осетровими

Рибопосадковий матеріал – це особини, для продуктивного вирощування яких потрібні умови, максимально наближені до природних. Цим досягається збільшення масштабів штучного розведення риби, оскільки осетрові чутливі до змін у навколишньому середовищі. Важливо придбати малька чи статевозрілих особин з ікрою із племінного розплідника. На кожну партію риб має бути окрема документація, що підтвердить легальність купівлі. Інакше рибопосадковий матеріал вважатиметься незаконним.

У підвищенні продуктивності розведення має значення формування маточного стада способом «від ікри до ікри». Технологія передбачає відбір елітних особин за відповідними критеріями та їх подальше вирощування до моменту статевої зрілості. Встановлення електронної мітки на кожній особині маточного стада сприяє контролю за ними на різних етапах життєдіяльності. А годівля риби комбікормами високої якості дає змогу отримати смачну та насичену корисними речовинами ікру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *