Кошик покупця
ікра осетрових

7 цікавих фактів про осетрових

Осетрові риби вважаються одними з найцінніших на планеті. Завдяки ніжному білому м’ясу, багатому на поживні речовини, амінокислоти, інші корисні для людського організму компоненти, неймовірно смачній чорній ікрі вони займають перше місце на святковому столі.

Ікра осетрових – це унікальний продукт, відомий людям із давніх-давен. Ще дві тисячі років тому слов’яни використовували її, попередньо зневоднивши та сформувавши в коржики, як високоенергетичну збалансовану їжу, що рятувала мандрівників у тривалих походах. А двісті років тому ікрою осетра й інших риб цього сімейства в Америці годували рабів на плантаціях через її надзвичайно високу енергетичну цінність. І тільки коли популяція осетрових значно зменшилась, люди стали цінувати смакові властивості, користь ікри та м’яса осетрових.

Осетрові – дивовижні представники світу риб

Ці риби – незвичайні створіння. Про це свідчать 7 найцікавіших фактів:

  1. осетер – ровесник динозаврів;
  2. не має кісткового скелета;
  3. може проживати як у солоній, так і в прісній воді;
  4. не має справжньої луски;
  5. відрізняється великими розмірами;
  6. характеризується однією з найбільших тривалістю життя;
  7. єдиний на планеті «постачальник» практично ідеального продукту харчування – чорної ікри.

Осетра, як і інших риб цього сімейства, практично не торкнулася еволюція. Він майже в незмінному вигляді існує вже близько 80 мільйонів років. Незалежно від виду, осетрові мають однакове варіативне забарвлення – темно-сірого чи болотного відтінку спинка, яка плавно переходить у світло-сіре черевце. Іноді черевце має жовтявий колір. Забарвлення залежить від умов довкілля. Такі осетрові види риб водяться зазвичай у закритих водоймах з мулистим дном і каламутною водою.

Осетри не мають кісток. Замість кісткового скелета в них є хрящовий. Скелетну функцію певною мірою виконують кісткові пластини – «жучки», що покривають тіло. Справжньої луски у цих видів риб також нема.

Найбільшим представником сімейства є білуга. Вона може виростати до 5-метрової довжини та маси 1,5 т. Ще більшими розмірами може похвалитися білий осетер, здатний вирости до 6 метрів. Однак через вузьке тіло його максимальна маса сягає 800 кг.

Вважається, що тривалість життя осетрів може перевищувати 100 років. Точних даних немає, проте в штучному середовищі ці риби живуть 70 і більше років. Статевої зрілості великі види в середньому досягають після 15-20 років. Однак плодючість їх на висоті: одна самка здатна виносити до 100 кілограмів осетрової ікри.

Якщо ви бажаєте купити чорну ікру найвищої якості, звертайтеся в компанію Kind Fish. У нас ви можете придбати повністю натуральний високоякісний продукт, отриманий природним шляхом – прижиттєвим методом. Під час його застосування рибу не вбивають, вона чудово відновлюється і може давати ікру протягом не одного сезону. Також у нашій продукції нема шкідливих консервантів. Для збереження свіжості ікри ми використовуємо лише кухонну сіль та декілька корисних природних компонентів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *